Ketvirtadienį įvyko Sūduvos pramonės ir verslo asociacijos (SPIVA) narių susirinkimas. Jo metu pratęsta tradicija apsilankyti pas asociacijos narius, išvysti kuo jie gyvena iš arčiau. Šį kartą bene 30 asociacijos narių apsilankė Marijampolės profesinio rengimo centre.

SPIVA prezidentas Vaidas Šalaševičius sveikinimo kalboje pasidžiaugė, jog asociaciją verslai vis dažniau atranda patys savaime, o tai įrodo tikslingus ir sėkmingus asociacijos veiklos rezultatus.

SPIVA prezidentas Vaidas Šalaševičius

Asociacija artimiausiu metu puoselėja mintis įkurti Verslo tarybą, o jau gruodžio 15-ąją beveik 45 narius vienijanti SPIVA, pakvies Verslo pietų, kurių metu bus galima pabendrauti neformalioje aplinkoje. Po prezidento kalbos, žodį tarė renginio šeimininkas – Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius Gražvydas Juodišius – pasveikino visus susirinkusius bei pristatė Marijampolės PRC veiklas bei skyrius.

Ugdymo įstaiga turi Gimnazijos skyrių, kuriame suaugusieji gali įgyti vidurinį išsilavinimą. Veikia ir skyriai Vilkaviškyje bei Kudirkos Naumiestyje, praktinių mokymų centrai, bei išskirtinis skyrius Marijampolės Pataisos namuose. Šiuo metu įstaigoje mokinasi bene 2400 mokinių, o tai yra bene dvigubai daugiau, nei prieš penkerius metus. SPIVA narių susirinkimas Marijampolės profesinio rengimo centre Marijampolės PRC mokiniai gali įgyti išsilavinimą, renkantis iš plataus spektro pasirinkimų – nuo statybos ar mechanikos specialisto, iki grožio specialisto, konditerio, barmeno, pardavėjo ar medicinos darbuotojo, todėl direktoriaus teigimu, Marijampolės PRC veikia tarsi miestas mieste. Pastebima, kad paskutiniu metu daugėja populiarumas specialybėms, kurių veikla susijusi su automatizuotais veiksmais – tokia tendencija vyrauja ir visame Pasaulyje, siekiant vis labiau palengvinti fizines žmogaus veiklas.

Vizitas MPRC

MPRC nuolat bendradarbiauja su verslu, o vis dažniau sėkmingu tokio bendradarbiavimo pavyzdžiu tampa mokinių įsidarbinimas pas partnerius. Po oficialiosios susirinkimo dalies, Marijampolės PRC direktorius Gražvydas Juodišius, surengė ekskursiją po Marijampolės PRC, kurio metu SPIVA nariai susipažino su mokymosi sąlygomis bei turimomis Centro galimybėmis. SPIVA nariai susipažino su Marijampolės PRC veiklomis ir mokymosi aplinka.